„(…) proces twórczy zawarty w tworzeniu działa uzdrawiająco, a podstawą tego procesu jest to, że większość ludzkich myśli i uczuć wyraża się bardziej w obrazach niż słowach. Dzięki temu ludzie zajmujący się tworzeniem lepiej radzą sobie ze stresem i urazami psychicznymi, nabywają zdolności poznawcze i doznają objawów radości, jaką daje obcowanie ze sztuką”.

W. Szulc, Historia Arteterapeutyki, „Edukacja i Dialog”, 8/2006

Translate

środa, 20 listopada 2013

wielkie sprzątanie, recykling i pierwsze próby decoupage...

"kochanie, a do czego ci te kości?" - zapytał wczoraj małż... a przecież to nie kości, tylko szpulki na tasiemki... naszło mnie na wielkie porządkowanie swoich pudeł... właściwie to zaczęło się od mycia okien i... jakoś poszło... znalazłam i posegregowałam tysiące przydasiów, odplątałam nitki i tasiemki, trzeba więc było gdzieś je nawinąć... a że zawsze w domu jest tektura i karton, patyczki i takie tam, to się zrobiło... wykorzystałam też "zestaw startowy do decoupage" - ubiegłoroczny prezent gwiazdkowy od małża... trochę się przeleżał, bo po pierwszej nieudanej próbie zrezygnowałam, a perfekcjonizm dobił resztę... dziś jednak jestem inną kobietą niż roku temu, dlatego jestem dumna ze swych pierwszych prób i nawet nimi się chwalę...  :) że nie wspomnę o biciu sobie braw za opracowywaniu fotek w picassie ;) 
 
 


 

 


 
 

8 komentarzy:

 1. Fajne, chyba zgapię od Ciebie ten pomysł :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a proszę bardzo... pomysł jednak nie jest mój... :)

   Usuń
 2. Super! Jakbyś miała kiedyś jeszcze chęci, to mogę Ci podrzucić mój skarbczyk do ogarnięcia! Nigdy nie będę miała tak pięknie jak Ty! Gratuluję po prostu :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oczywiście, że nie będziesz miała tak jak ja... ale będziesz mieć pięknie jako Ty :* a chęci to jak powiew wiatru - nigdy nie wiem, kiedy i jak zawieje ;)

   Usuń
 4. Bardzo fajny pomysł, zwłaszcza że i u mnie przydałyby się porządki przed świętami.
  Pomysł ma pewno wykorzystam. Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie dość, że ładnie wygląda to jeszcze praktyczne :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde słowo :)