„(…) proces twórczy zawarty w tworzeniu działa uzdrawiająco, a podstawą tego procesu jest to, że większość ludzkich myśli i uczuć wyraża się bardziej w obrazach niż słowach. Dzięki temu ludzie zajmujący się tworzeniem lepiej radzą sobie ze stresem i urazami psychicznymi, nabywają zdolności poznawcze i doznają objawów radości, jaką daje obcowanie ze sztuką”.

W. Szulc, Historia Arteterapeutyki, „Edukacja i Dialog”, 8/2006

Translate

wtorek, 26 listopada 2013

o znalezionych skarbach, bombkach w sweterkach i przedwczesnym początku adwentu...

jakieś białe coś spadło na trawnik... pinczer się trzęsie i ciągnie ze spaceru szybko do domu... zima, ewidentnie zima... chociaż do adwentu jeszcze kilka dni, a do Bożego Narodzenia sporo czasu, powoli wciągam się w przygotowania... ot, choćby, weźmy takie na przykład bombki... :)
historia jest prosta... chociaż moja mama już dawno wyrzuciła nas z gniazda, to dopiero teraz robi po nas gruntowne porządki... dała mi niedawno moje pudło z przydasiami sprzed lat... a tam pełno skarbów... na przykład obcięte frędzle z szala siostry, resztki włóczki, stary obrzydliwy bałwanek cuchnący chińszczyzną, którego kiedyś byłam dostałam i nie wypadało w onych czasach wyrzucić.. a teraz proszę - wykorzystałam do cna... z górnej części bałwanka, kilku sysuni z dziwnego drzewka (a znalazłam takowe w kwiaciarni), resztka czerwonej włóczki i proszę bardzo...czarno-białe frędzle - przemiłe w dotyku i męciusie jak kaczuszka - połączyłam niezgrabnymi węzełkami i zrobiłam z nich włóczkę - obszydełkowałam drugą część bałwanka, gałązki, dzwoneczek i... proszę :)
 

przez cały czas, jak mnie nie było pisemnie na blogu, pracowałam jak mała zimowa pszczółeczka... ;) uczyłam się "postarzać" deski, bo w końcu kiedyś tam ozdobię je decoupage i zrobię z nich zawieszki oraz obiecany małżowi wieszak na klucze i pudełko na karty do remika... szykuję się też do wielkiego projektu budowlanego - czyli stworzenia małych domeczków :) próbowałam też nadać wiekowego wyglądu gipsowym aniołkom... dostałam od siostry emigrującej do Austrii 5kg gipsu budowlanego, a od małża nadmorską (bo z naszego urlopu we Władku) formę do odlewów... ruszyłam więc z masową produkcją i nawet zastanawiam się nad ogłoszeniem wymianki - gdyby były chętne... :)

a to wyżej wspomniane aniołki :) w wersji "old"...


 ...i w masowej produkcji ;)


z przydasiów już też powoli się coś wyłania... wieczorna sesja zdjęciowa nie oddaje blasku kryształka... a szkoda...
 

i jak widać, nadal pilnie uczę się fotografii i szaleję w Picassie ;) teraz już - HURRA! - na własnym aparacie, który kochany małż wylicytował połowicy swej na allegro... :)

kończę dzień pełna pogody ducha i wdzięczności :) a wcale się tak nie zapowiadało... jak to mówią: "szczęście to kwestia decyzji" :) czego sobie i wam, kochane, życzę...  :*


6 komentarzy:

 1. Ależ różnorodność prac i talentów:)
  Dziękuję za odwiedziny i komentarz. A z decoupage głowa do góry ja też się uczę.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. miło mi :) dziś nadszedł dzień, w którym wykorzystam te przydasie...

   Usuń

Dziękuję za każde słowo :)