„(…) proces twórczy zawarty w tworzeniu działa uzdrawiająco, a podstawą tego procesu jest to, że większość ludzkich myśli i uczuć wyraża się bardziej w obrazach niż słowach. Dzięki temu ludzie zajmujący się tworzeniem lepiej radzą sobie ze stresem i urazami psychicznymi, nabywają zdolności poznawcze i doznają objawów radości, jaką daje obcowanie ze sztuką”.

W. Szulc, Historia Arteterapeutyki, „Edukacja i Dialog”, 8/2006

Translate

czwartek, 29 października 2015

NIE MA PORAZEK.., czyli o tym, ze slowa maja znaczenie...

witajcie,
mam w sobie przekonanie, że słowa mają znaczenie... duże znaczenie, czasem decydujące... zwłaszcza słowa, które mówimy sobie, wobec siebie, dedykujemy sobie, wymawiamy, myślimy.... słowa budują przekonania, postawy, decydują o odczuwanych emocjach, wpływają na zachowanie... zatem, do rzeczy... wywaliłam ze swojego osobistego słownika wyraz porażka... nie ma już porażek - są wyniki, rezultaty, doświadczenia... :) oto moje wyniki pierwszych prób...


jak tak sobie choruję, to zaglądam częściej do netu... mam czas :) i jak zaglądam, to próbuję... ot, taki wzorek w tulipanki... dla chętnych do spróbowania poniżej schemacik... :)


podziwiam i kusi mnie wire rapping...  nie mam żadnego specjalistycznego sprzętu, zwykły drut i kleszcze z pobliskiego marketu budowlanego... nazbierałam też sporo kamieni nad morzem, które leżą i czekają... czemu w końcu się nie odważyć? moje pierwsze zakręcone:


pewnie mistrzynie/mistrzowie drutu złapią się za głowę... a ja myślę - kto nie spróbuje, nie zobaczy... a ćwiczenie czyni właśnie mistrza, prawda?
wysyłam nieco ciepła :*


9 komentarzy:

 1. Wspaniałości :-) Cudne tulipany, a druciana biżuteria przepiękna.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę pójść za Twoim przykładem. Porażka i kilka innych by się jeszcze znalazło do wyrzucenia! :) A nowe techniki...kto nie próbuje, ten nie wie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne te tulipanki. Już mnie kusi, żeby wypróbować. Zdrówka życzę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten kwiatkowy wzorek musze wypróbować! Świetny!

  OdpowiedzUsuń
 5. Super te wzór w tulipany :D każdy kiedyś zaczynał, więc kto nie spróbuje nie zostanie mistrzem :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Śliczne jest to serduszko z drutu.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde słowo :)