„(…) proces twórczy zawarty w tworzeniu działa uzdrawiająco, a podstawą tego procesu jest to, że większość ludzkich myśli i uczuć wyraża się bardziej w obrazach niż słowach. Dzięki temu ludzie zajmujący się tworzeniem lepiej radzą sobie ze stresem i urazami psychicznymi, nabywają zdolności poznawcze i doznają objawów radości, jaką daje obcowanie ze sztuką”.

W. Szulc, Historia Arteterapeutyki, „Edukacja i Dialog”, 8/2006

Translate

sobota, 19 kwietnia 2014

Χριστός Ανέστη.., czyli o zwyciezcy Pink Candy, dbaniu o siebie i swietowaniu...

jak pink, to pink... witajcie :)


to efekt zadbania o siebie w tym przedświątecznej nagonce... ;) pierwszy raz od baaardzo długiego czasu pracowałam w Wielki Czwartek i Piątek... a mimo to sałatka gotowa, buraczki z chrzanem też... świąteczny obiad w większej połowie, posprzątane to, co mnie raziło, a w piekarniku dopieka się serniczek... znalazłam czas na wianek... a przede wszystkim uczestniczyłam w Liturgii w tych dniach, byłam z małżem (o, bogowie greccy!) w kościele poświecić pokarmy, a potem poszliśmy na rocznicową kawę - do lokalu, gdzie się poznaliśmy i gdzie małż poprosił mnie o rękę (a jakiś czas wcześniej  to właściwie ja mu się oświadczyłam ;)) spokojnie, bez stresu... tak się świętuje w gizrapkowej hobbiciej norce... :)

ale do rzeczy... przecież czekacie... trochę się przeliczyłam z tym 18 kwietnia - zapomniałam, że to sam środek świąt... ale już się poprawiam... w konkursie wygrała (hehehe... to na potrzeby prawne... wiadomo, jak się "wygrywa" candy)... a taka oto osóbka (fotek nie będzie, wybaczcie) czekam na kontakt mailowy i podanie adresu... paczusia gotowa do wysyłki :)


w poniedziałek, po wielkiej wojnie na pistolety wodne, jadę na wieś... pochodzić po lesie, pogrzebać w ziemi, popracowac z drewnem... zabieram szydełko i nitki... :) czas dokończyć misia...

bardzo mi miło, że tyle osób dołączyło do obserwatorów i goooglowych kręgów... z radością czytam wasze komentarze, zaglądam do waszych blogów... wiele z was stało mi się bliskie... 

życzę więc wam, kochane, na te święta 
wyjścia z grobów (każda wie, w jakich siedzi), 
samych odważnych decyzji, 
nawet bez 100-procentowej gwarancji, 
mądrych zmian, bliskości Boga i wiele, wiele miłości... 
 oczywiście, także wielu pomysłów 
i perfekcyjnego ich wykonania... ;D


 no, co... święta się każdemu należą...11 komentarzy:

 1. Gratulacje dla Zwyciężczyni!!:) ..a Tobie Gizrapko życzę spokojnie płynącego czasu, dotleniającego oddechu w lesie:) i wszystkiego, co uznasz że jest Ci potrzebne do szczęścia:) ..i to nie tylko w święta:) ale na każdy piękny dzień!:)
  Serdeczności posyłam i zapraszam na moje pierwsze candy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za zabawę i gratuluję zwyciężczyni :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Na oczy Ci nie padło, a taki żarcik zrobiłam z przewracającym się kurczakiem :D jak człowiek więcej ma na głowie, to potrafi się lepiej zorganizować ;P Tobie i małżowi i całemu przychówkowi Waszemu WESOŁEGO ALLELUJA!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki i cóż Ci życzyć... WESOŁEGO ALLELUJA :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję zwyciężczyni :-)
  A Tobie i Twojemu małżowi jeszcze raz Wesołego Alleluja :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję zwyciężczyni i dziękuję za zabawę :)
  Ale mi żal, że to nie do mnie paczusia poleci :(
  W każdym razie Tobie i mężowi życzę radosnych, pogodnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy !!!
  Pozdrawiam wiosennie :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkiego dobrego, spokojnych Świąt :)
  Gratuluję zwyciężczyni i dziękuję za zabawę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję zwyciężczyni i dziękuję za zabawę :-)
  Zdrowych, Spokojnych i Radosnych Świąt życzę :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluję i dziękuję za zabawę :)
  Życzę miłego, rodzinnego, słonecznego świątecznego czasu! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ojej! Nie wierzę, że zostanę właścicielką tych piękności! Dziękuuuuuję ślicznie, jest mi bardzo miło :)) W tym świątecznym "zamotaniu" zapomniałam o wynikach konkursu, dopiero teraz nadrabiam zaległości blogowe. Za moment odezwę się mailowo :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde słowo :)