„(…) proces twórczy zawarty w tworzeniu działa uzdrawiająco, a podstawą tego procesu jest to, że większość ludzkich myśli i uczuć wyraża się bardziej w obrazach niż słowach. Dzięki temu ludzie zajmujący się tworzeniem lepiej radzą sobie ze stresem i urazami psychicznymi, nabywają zdolności poznawcze i doznają objawów radości, jaką daje obcowanie ze sztuką”.

W. Szulc, Historia Arteterapeutyki, „Edukacja i Dialog”, 8/2006

Translate

wtorek, 7 marca 2017

KROWI GRZECHOTNIK.., czyli o czarno-białym widzeniu...

witajcie :)
w grudniu na świat przyszła Nina - córka mojej koleżanki... chciałam obdarować dzieciątko - jako ta dobra wróżka - małym prezencikiem... próbowałam najpierw coś kombinować z filcu - ale połowiczny efekt już mnie nie zadowalała... zatem wróciłam do metod sprawdzonych - szydełka... i tak powstał kolejny grzechotnik - tym razem krowi ;)


dawno temu przeczytałam, ze maleńkie dzieci widzą najpierw jedynie kolor zielony... kilka lat później czytałam już, ze widzą głównie biało-czarno...na wszelki wypadek każdy z kolorów ma swoje miejsce..


czarno-biała jest krowa... o zielonych oczach, bo je dużo trawy... ;)


gdyby jednak okazało się za kilka lat, że jednak dzieci widzą czerwony lub różowy, oprócz grzechotki krowa ma i dzwoneczek... jak nie zobaczy, to chociaż Nina usłyszy... ;)


mocno wszystko pozszywałam, bo jakkolwiek naukowcy nie opiszą poznawcze aspekty zmysłów niemowlęcych z doświadczenia wiem, że dziecaki na pewno sprawdzają świat ustami ;)
wysyłam sporo ciepła :*


6 komentarzy:

 1. Genialna krasula :3 Dodaję do obserwowanych ! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna krówka - grzechotka :)
  Dzieci uwielbiają grzechotki !

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna krówka! Szczerze mówiąc to takie maluchy, które widzą najwyraźniej białe i czarne to nie bardzo są zainteresowane grzechotaniem :) Ale jako ozdoba w łóżeczku i wabik dla oczu jak najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajniutka, szalona krówka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna łaciatka wyszła :) Gratuluję talentu i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny :) Zapraszam do mnie na candy:
  http://grandmothermartha.blogspot.com/2017/03/zapraszam-na-wiosenne-candy.html
  Pozdrawiam ciepło !

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde słowo :)