„(…) proces twórczy zawarty w tworzeniu działa uzdrawiająco, a podstawą tego procesu jest to, że większość ludzkich myśli i uczuć wyraża się bardziej w obrazach niż słowach. Dzięki temu ludzie zajmujący się tworzeniem lepiej radzą sobie ze stresem i urazami psychicznymi, nabywają zdolności poznawcze i doznają objawów radości, jaką daje obcowanie ze sztuką”.

W. Szulc, Historia Arteterapeutyki, „Edukacja i Dialog”, 8/2006

Translate

piątek, 15 kwietnia 2016

DZIEJE SIE.., czyli w co tu wsadzic szydelko...?

witajcie,
zapewne wielu was znany jest stan zaczęcia kilku szydełkowych robótek i posiadania jeszcze kilkunastu w kolejce? ja tak właśnie mam... po czasie posuchy pomysłów, wybuchła wiosna w głowie... :)

zszywając pana żyrafa już powstawały kolejne kawałki:


dla dziewczynki na dzień dziecka... coś słodkiego... będzie więc my little pony lub jednorożec... zszyję - zobaczę... przemówi do mnie, kim jest :)
w międzyczasie szukam wzoru na idealne trampki i buciki, robiąc wianek dla nastolatki do sesji zdjęciowej (u mnie zdjęcia brak)...
a już powstaje zakładka do książki... na zamówienie, konkretnie taka...


a tu trzeba chodzić do jednej i drugiej pracy, coś tam do nich zrobić, pojechać na zajęcia kursowe, poprać, poprasować, czasem obiad dla małża (mam cudownego małża - pełnego zrozumienia i cierpliwości, kilku wad, które odbarczają go z bycia idealnym ;))... z kwietnia przeniosłam na maj zrobienie warsztatów na temat - uwaga! - "..., zadbaj o siebie!"... o radzeniu sobie ze stresem dla konkretnej grupy zawodowej...  :D

wysyłam nieco ciepła... łapy dziś mi zmarzły... :*


4 komentarze:

 1. Pięknie kolorowo u Ciebie :-) Podoba mi się :-)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem bardzo ciekawa co powstanie z tych elementów :-) Zakładka zapowiada się ciekawie.
  Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Africany piękne, kolorowe!!! Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde słowo :)